• Телефон: +38 (092) 297-04-51; +38 (048) 728-56-91; +38 (048) 728-56-96

ТОВ «Боріваж»: введено в експлуатацію унікальний зерноперевалочний комплекс

Як зазначив у своєму виступі на церемонії урочистого відкриття комплексу генеральний директор терміналу і автор даного проекту Сергій Фролов, безпрецедентний за своїми масштабами для України проект вдалося реалізувати лише протягом трьох років, незважаючи на всі організаційні та адміністративні складності, що при цьому виникали. За словами С.Фролова, така швидка реалізація задуманого багато в чому стала можливою завдяки насамперед злагодженій та плідній роботі з головним інвестором проекту - КБ "ПриватБанк". Також суттєву підтримку будівництва надало керівництво МТП "Південний" та районна влада.

 

Про темпи та масштаби будівництва свідчить, наприклад, той факт, що у зведенні терміналу брали участь понад 45 будівельних організацій, з якими було укладено понад 500 договорів на надання різних послуг. Підсумком цієї роботи став новий зерноперевалочний комплекс, діяльність якого лише у вигляді податкових відрахувань до державної скарбниці щороку приноситиме понад 400 тис. грн.

Вражають і технічні характеристики нового комплексу. Потужності одноразового зберігання зерна становлять 120 тис. тонн. Забезпечують цей показник 20 силосів, конструкція яких обрана з таким розрахунком, щоб максимально знизити коефіцієнт дроблення зерен, а значить, досягти мінімальних втрат якості вантажів, що зберігаються.

Технологічна схема роботи терміналу включає приймання, зберігання і відвантаження зерна на судна. При цьому є можливість приймати зерно як із залізничного, так і автомобільного транспорту. Лінійна швидкість приймання станції розвантаження залізничного транспорту становить 600 т/год. Довжина конвеєрних галерей - близько 400 м. Комплекс обладнаний платформами тензометричними вагами, які дозволяють проводити зважування під час руху вагонів.

Щодо автомобільного транспорту, то термінал оснащений двома станціями розвантаження, лінійна швидкість розвантаження кожної з яких становить 600 т/год. На кожній станції приймання автотранспорту одночасно може обслуговуватися до трьох машин. Також є можливість одночасного приймання різних зернових культур двома потоками. А з метою виключення простою суден через вихід з ладу будь-якого транспортного механізму технологічно передбачено роботу основних транспортних потоків у паралельному режимі. За своїми технічними показниками термінал має можливість щодобово приймати до 95 залізничних вагонів та до 300 автомобілів.

За словами розробників, все це дозволить повною мірою враховувати сезонні особливості постачання зерна, коли під час збирання більша частина врожаю вивозиться автомобільним транспортом безпосередньо з поля. Проектна потужність розвантаження нового терміналу, згідно з попередніми розрахунками, має вирішити проблему можливих автомобільних пробок у цей період, а значить максимально скоротити невиробничі тимчасові втрати як водіїв, так і персоналу комплексу.

Якщо говорити про технічні можливості навантаження зерна з терміналу на судна, то продуктивність зерновантажного механізму (1200 т/год) забезпечує завантаження судна вантажопідйомністю 80 тис. тонн протягом 2,5 діб, вантажопідйомністю 100 тис. тонн - протягом 3,5 діб.

Довжина причалу терміналу становить 280 м, а з виносними причальними буями – 320 м. Глибина причальної стінки – 15 м. Подібні характеристики дозволяють приймати на терміналі суду класу capesize водотоннажністю 150-160 тис. тонн.

Також фахівці терміналу "Боріваж" готові надати своїм потенційним клієнтам комплекс послуг із портового експедирування та митного оформлення вантажів.

Завершити розповідь про новий термінал ТОВ "Боріваж" хотілося б словами, сказаними на церемонії відкриття комплексу першим заступником голови правління КБ "ПриватБанк" Юрієм Пікушем: "Найважливіше у нинішній події запуску терміналу те, що проект реалізований у важкий час для економіки України". А це означає, що запровадження ще одного потужного зернового терміналу свідчить, що навіть у непростих економічних реаліях українські компанії продовжують боротьбу за зміцнення своїх позицій на світовому ринку зерна.